Weekend Pennant Selection - Semi Final

Saturday, 14th March, 2020
 
 

Saturday Pennant Semi Finals

Teams for the semi finals have now been selected. Players in both Division 3 and 5 are asked to do the following please:
  • Attend team practice on Thursday evening at approximately 5pm. Division 3 to practice on Rinks 10 to 13 and Division 5 to practice on Rinks 3 to 6.
  • All players are requested to be at the club on Saturday for a pre-game roll-up and players from both divisions to assemble together on the front green at about 12.20.
  • Managers, Umpires & Emergencies must all be in uniform.

Best of luck to both teams. A win on Saturday puts each team into the next highest division for season 2021.

The Grand Final venues to be played on Sunday 15th March are:

           Division 3  Berwick

           Division 5  Cranbourne

 
 PLEASE NOTE: Due to unforeseen circumstances, changes to the following teams may occur after publication; please refer to the board at the club.Anyone affected will be contacted by the selectors. Anyone not playing at home, and travelling directly to the away venue, is requested to indicate such with one of the red magnetic markers on the board.
Div 3 - Sect 8 - Keysborough 2  v  Edithvale 2  -  At Home
Lead  Second  Third  Skip 
Peter Bendzius Sue Jones Kevin Deer Ben Cornell
Alan Lehner Michael Gray
Keith Pepper
John Pentreath
Robert Bernardo Russell Matthews Ting Silom Rob Lillis
Gloria Munro Chris Johnson Braidon Johnson Keith Horsnell
Manager: Terry King
Umpire: Una Jameson
Emergencies:  Liz Hunter & Lynette Steele
Div 5 - Sect 6  -  Keysborough 3  v  Narre Warren 2  -  At Home
 Lead  Second Third  Skip
Trevor Alvarez Tony Alvarez Paul O'Neill Geoffrey King
Judy Casey Kevin Strahan Richard Cruden Les Kelly
Carol Hardman Eileen McMillan Greg Kelly Alan Gibson
Bev Williams Shane Pugsley John Fitzpatrick John Casey
Manager: Ken Groves
Umpire: Una Jameson
Emegencies: Sue Klemm & Anthony Scicluna
Click here to go to the Bowls Vic Competition Portal  bowlsvic